Armastuse otsimine ja leidmine

Kas pole kummaline, et nii pea kui inimene sünnib siia maailma, hakkab ta täisväärtuslikust armastusest järk-järgult kaugenema. On kindlasti erandlikke peresid, kus last osatakse kasvatada viisil, kus soojus, tähelepanu, mõistmine ja armastus on olemas, kuid see on pigem harv nähe. Segadust ja valesid uskumusi pakub ohtralt lisaks veel ühiskond – traditsioonid, religioon ja kombed.

Vanemad, kes on aga armastusest ise ilma jäänud, ei oska seda õigel ja turvalisel viisil pakkuda ka oma lastele. Kasvamisel tekib kihte südame ümber aina enam ja täiskasvanuikka jõudes on neid kihte juba nii palju, et raske on arusaada, mis see armastus üldse on. Ent alateadlik igatsus tõelise armastuse ja läheduse järgi kriibib südames. See igatsus paneb otsima, aga ennast tundmata ja oskamata end tõeliselt väärtustada, kutsume ligi vaid partnereid, kes samuti vaevlevad armastuse näljas.

Kuidas on aga võimalik anda teisele armastust, teadmata ise, mis see armastus on?

Sealt hakkab toimuma üksteisele tahtmata haiget tegemine ja valu ning pettumuste kihte tuleb aina juurde, sest oodatud armastust partnerilt ei tule. Ei saagi tulla, sest keegi teine ei saa täita teise inimese tühimikku südames. Aga kõik see ei pea nii olema. On juba hulk inimesi, kes on leidnud viisi, kuidas jõuda oma tervikolemusele lähemale.

Tantrateadus on holistiline lähenemine nii kehale kui hingele

On vaimseid koolkondi, mis arendavad küll hinge ja vaimu, kuid on välja jäetud kehaline ehk seksuaalne pool. Seksuaalse poole eiramine on aga tervikust ühe olulise osa välja jätmine, kuhu on sisse kodeeritud mitteterviklikkus. Kui inimene on loodud füüslise kehaga, on ülimalt loomulik, et keha kasutatakse millegi nii loomuliku ja ilusa kogemiseks nagu seda on armastuse ja läheduse jagamine. Inimene soovib väljendada enda kõiki osi, kaasarvatud tunde ja puudutuse poolt. Raske on jõuda täiusliku armastuseni keelates ja eirates keha loomulikke vajadusi ning puudutuse tähtsust. Läheduseigatsuse energiaga tuleb midagi aga teha ning tavaliselt surutakse see kuhugi alateadvuse sügavustesse, mis väljendub varem või hiljem erinevate haiguste või stressina.

Tantrafestivali tänavuseks teemaks on “5 elementi”

Me kõik koosneme viiest elemendist – maa, vesi, tuli, õhk ja eeter. Juuli algul Võrtsjärve ääres toimuval tantrafestivalil “High on Life” asetleidval keha ja hinge pühitsuspeol pakutakse võimalust tegeleda kõigi kolmega – nii keha, hinge kui tunde arenguga üheaegselt. Professionaalsete õpetajate ja meistrite käe all ning teiste osalejatega koos on võimalik jõuda oma kihtidest läbi oluliselt kiiremini, kui neid lahendades ja praktiseerides üksi. Erinevad läbiproovitud ja häid tulemusi andnud harjutused vajutavad keha ja alateadvuse sellistele nuppudele, mis avavad osalejatele seni tundmata küljed, anded ja potentsiaalid. Mitmesugused kaunid, erilised ja läbimõeldud rituaalid on loodud viisil, mis kaotavad ära igasugused valed uskumused, häbid, maskid, takistused ja valud, läbi mille on võimalik jõuda aina lähemale iseenda puhtamale, vabamale ja õnnelikumale olemusele.

Kõike tehakse festivalil läbi võimsate liikumis-, hingamis-, meditatsiooni- ja kohaloluharjutuste. Praktikate sooritamisel juhendatatakse kasutama oma erinevaid meeli: kompamis-, haistmis-, maitsmis-, nägemis-, kuulmis-, ja tajumismeeli, mis rikastavad inimese olemuse, tunnetuse ja kogemise ulatust sedavõrd palju, et jääb üle ainult tänada Elu selle imelises ilus ja rikkuses.

Festivali eesmärk on tuua tantraõpetused kõikides eluvaldkondades tegutsevate inimesteni. Erinevad rahvusvaheliselt tuntud õpetajad toovad meieni oma kauaaegse töö ja ainulaadse õpetamisstiili. Iga töötuba viiakse läbi selliselt, et sellest on kõigile kasu, olenemata sellest, kas tulla üksi või kaaslasega, või milline on olnud eelnev kogemus tantraga.

Tule koge ennast enneolematul moel ja kõrgustel!

Vaata festivali kohta lähemalt kodulehelt www.highonlifefestival.com

Tags: , , ,