Mis on tunnetusmassaaž?

Tunnetusmassaaž on kombinatsioon energeetilisest tunnetusest ja Osho tasakaalustavast massaažist pannes sellele teraapiale nimeks tunnetusmassaaž. Tunnetusmassaaž on väljaarenenud minu Ingelliku Reiki ja Osho tasakaalustava massaaži praktikatest. Olen tänu nendele teraapiatele hakanud tunnetama, et tajun keha valupunktides blokeerunud mõttemustreid. Kätt või näppe valupunktil hoides vabaneb kinnijäänud mõttemuster ja see läbi ka valu. Tavaliselt kätt valupunktil hoides näidatakse mulle kas valu põhjustavat pilti, tunnen probleemi enda kehal või sinu väljas paisunud emotsiooni. Läbi vestluse, sügava hingamise ja valupunkti masseerides saame blokeerunud mõttemustreid ja sellest tingitud lihasvalu vabastada. Valdavalt lapsepõlves saadud blokeerunud mõttemustreid näidatakse vastavalt vajadusele. Probleemi põhjustava valule jälile saamine korrastab ja selgindab sinu sisemaailma ja elu tervikuna. Vastavalt vajadusele ja tunnetusele hõlmab massaaž endas järgmisi võtteid: pressinguid, venitusi, õrnu silitusi, armastavat staatilist hoidmist, üle keha libistavaid võtteid, energia liigutamisi jne. Kõik sünnib hetkes tunnetuse baasil. Vahel vajab keha tugevat survet ja pressingut, teinekord armastavat turvalist hoidmist keha ja lihase rahunemiseks, vahel lihtsalt õrnu silitusi, et ärkaks kehaline tunnetus ja tundlikkus.

 
Osho tasakaalustav massaž on kehale suunatud psühhosomaatiline teraapia vorm, mis viib inimese endaga harmooniasse, et elada keha, meele ja südamega olemuslikus ühtsuses. Osho tasakaalustav massaažSee on ainulaadne süntees kehalugemisest, side-lihaskoe ja liigeste pingetest vabastamisest, energia- ja hingamistööst, kehateadlikkuse treenimisest ning emotsioonide väljendamisest.

Lihaspingete lõdvestamise ajal vabastab keha energiat. Samal ajal võime saada teadlikuks vanadest alateadlikest emotsionaalsetest ja mõttelistest suhtumistest ning mustritest, mis meid piiravad. See aitab meil paremini mõista ennast ja oma varjatud potentsiaale. Nii jõuamegi kõige põhilisemani, mis võimaldab meil elada spontaalsemalt ja rahulolevamalt.
.

Kuidas tekkis Osho tasakaalustav massaaž?

Osho Tasakaalustav massaaž töötati välja 1980-tel Indias (Punes) ja USAs Osho juhendamisel erinevate tervisevaldkonna professionaalide poolt, kes võtsid aluseks Rolfingu, kehaasendite integratsiooni, Hellertöö, kraniosakraalse tasakaalustamise, Trageringi psühhotreaapia ja erinevad massaažitehnikad.

Selle tasakaalustava massaažistiili mõte oli luua uus kehatöö vorm, mis võtaks parima olemasolevatest tehnikatest ning inimese olemuse sügavamad vaatenurgad. Seda uut lähenemist iseloomustasid teadlikkus, kaastunne ja meditatiivsus, mis said teraapia keskseteks komponentideks. Osho tasakaalustav massaažiteraapia on oma olemuselt armastav ja tundlik puudutus. Kehatöö on üks kõige peenemaid kunste üldse, mistõttu ei piirdu see ainult tehniliste oskustega, vaid on eelkõige armastuse väljendus.

Tasakaalustavas massaažis ühendatakse sügavlihaste massaaž, liigespingete vabastamine ja energia tasakaalustamine, et lahustada kroonilisi kinnihoidmismustreid, mis põhjustavad valu ja haigusi. Keha on palju enam, kui lihtsalt meie füüsiline osa. Ka emotsionaalne, energeetiline ja vaimne aspekt on meie terviklikkuses võrdselt olulised.
.

Kas Sinu keha vajab lõõgastust ja pingetest vabanemist?

Kui oled juba mõnda aega tundnud pinget kehas ja tunned, et vajad üht korralikku lihaste läbitöötamist, kui ka õrna, sooja ja armastavat puudutust, siis selleks saad minuga  ühendust võtta siin  teenuste lingi all.