Seksuaaltšakra

Seksuaaltšakra Svadisthana

 

2. tšakra e. seksuaaltšakra

• Iga: 8.-14. eluaasta, YIN energia
• Põhimõte: MINA TUNNEN, MINA LOON, olemise loov reprodutseerimine, TUNNETE,  NAUDINGU, SEKSUAALSUSE ja LOOVUSE KESKUS
• Asukoht: ühe käelaba laiuselt nabast allpool
• Sümbol: 6-kroonleheline lootos
• Värvus: oranž
• Element: seotud veega
• Aisting: maitsmine
• Tegevus ja tajuorgan: genitaalid ja keel
• Seostuvad (seos) organid: põis, neerud, suguorganid, vaagnaluu. Kõik kehamahlad nagu veri, lümf, maomahl, sperma.
• Näärmed: sugunäärmed – munasarjad, eesnääre, munandid.

 

Sugunäärmete ülesanne on mehelike ja naiselike seksuaaltunnuste avaldumine ja ka menstruaaltsükli reguleerimine.

Ülesanne: seksuaalenergia keskus, loomingulised, puhtad ja ehtsad tunded. Siin kombineerub mehelik seksuaalsus naiseliku seksuaalsusega. Naiselik ja mehelik pool on isikus harmooniliselt tasakaalus – anima/animus. Tunded ja emotsioonid voolavad vabalt, reguleerides suhteid nii armastuse kui ka sõpruse aspektist. Tasakaalustab tunnete ja emotsioonide vabalt andmist ja vastuvõtmist. Ürgsed tunded, mis voolavad koos eluga. Läbi sakraaltšakra käib naudingu, rõõmu ja õnne kogemine.

 

Love 20Harmoonilised aspektid: avatud, sõbralik ja lahke inimene, kellel ei ole probleeme oma tunnete ja emotsioonide jagamisega ja väljanäitamisega. Eluga õnnelikult kooskõlas. Sensuaalsus, erootilisus, intiimsus, loovus, loomisrõõm, austus ja vaimustus elu suhtes, head suhted raha ja inimestega, läbisaamine teistega – enda avamine teistele eriti vastassugupoolele, tunded on ehtsad ja moonutamata, teod on loovad ja loomingulised, lähedussuhte julgus ja loomulikkus, enesekindlus, selge mõistus, omakasupüüdmatus, heatahtlikkus. Elujõu edendamine. Kui tšakra toimib harmooniliselt tunned, kuidas loov eluenergia sinu kehast, hingest ja vaimust läbi voogab. Tunned end koduselt oma kehas.

 

Disharmoonia: ebakindel ja ebastabiilne seksuaalsetes ja emotsionaalsetes e. tunneteküsimustes. Ei suuda tundeid väljendada. Loomulike vajaduste mahasurumine. Lähedusekartus, kinnine ja suletud teistele, intiimsuse ja seksuaalsuse pärsitus, külmus, eitus ja tõrjumine – vastikus või liigne huvi seksi suhtes, materiaalsus ja pinnapealsus – mõnu, peod, seks, puhkus, ropendamine, madal enesehinnang, kriitilisus nii enda kui teiste suhtes, truudusetus, ei suuda elu imetleda, loomuliku energiavahetuse puudus mehe ja naise vahel – julge silmside, naeratamise, kallistamise, hea sõna, intiimsuse, läheduse andmise ja vastuvõtmise kartus.

 

Kirglik tantsNt Ei julge vabalt ja loovalt keha liigutades tantsida st füüsilise (kehalise), emotsionaalse (tunnete), seksuaalse (mehelikkuse või naiselikkuse) ja loomingulise (loovuse) eneseväljenduse kartus ja mahasurumine, seks on lihtsalt eneserahuldamise vahend mitte läheduse ja armastuse jagamine, ülemäärased seksuaalsed fantaasiad, pornograafia…(seotud kõritšakraga, mis on suure tõenäosusega lukus, kuna sealt tuleb kõige väljendus sõnas, hääles, vormis ja liigutustes; ka südametšakra suletus).

Haigused: urogenitaalse süsteemi ja suguelundite haigused, raseduse katkemised, äärmuslik seisund – sünnivad haiged või surnud lapsed.

 

Seksuaaltšakra läbi tunneme oma tundeid

Kas tunned oma tundeid ja oskad neid teistele väljendada? 80% meestest ei ole kontaktis oma tunnetega ja ei oska oma tundeid kirjeldada.

Negatiivsed tunded: murelik, vihane, hirmunud, kuri, õnnetu, raevunud, ängistuses, ärev, närviline, kurb, nukker, süüdi tundev, armukade, solvunud, pettunud, rahutu, üksildane, ebaoluline, kõrvalejäetud, allasurutud…

Vajadused, mis on rahuldamata ja millest tekivad negatiivsed tunded: puudus toetusest, puudutusest, turvalisusest, mõistmisest, lähedusest, intiimsusest, usaldusest, austusest, ühtekuuluvustundest, tasakaalust, uute asjade õppimisest e. enesearengust, tunnustusest….

Positiivsed tunded: lõbus, rahulik, rõõmus, õnnelik, lootusrikas, armunud, rahulolev, uudishimulik, energiline…

Vajadused, mis on täidetud ja millest tekivad positiivsed tunded: puhkus, mäng, kodusoojus, õhk, toit, loovus, liikumine, lähedus, intiimsus, toetus, abi, armastus, valikuvabadus, vajatud olemine, eneseteostus, väärtustatud…

 

Seksuaaltšakra mees-ja naisaspekt- anima/animus, YIN/YANG

Malle Koppeli materjalidest

Igas inimeses on esindatud nii mees– (päike – nähtav, parem, tahteaspekt) kui ka naisaspekt (kuu – nähtamatu, sügav, pime, vasak, emotsionaalaspekt), mis tuleb endas tasakaalustada.

yin yang 4

Mehelikeks e. Yang energiateks võiks lugeda tegutsemisele, tugevusele, edasipürgimisele, võitlemisele, sundimisele, alistamisele, agresiivsusele, individuaalsusele, aktiivsusele orienteeritud mõtted ja strateegiad. Enesekindlus, otsustavus, vaprus, viha, raev, jäikus, kangekaelus jne. VÄLJAPOOLE SUUNATUS

 

Naiselikeks e. Yin energiateks võib lugeda olemist vastandina tegustemisele, järeleandlikkust, osavõtlikkust, kannatlikkust. Naisenergia on loov ja säilitav. Naiselikkusele on omased järgmised tunded: hellus, õrnus, kurbus, igatsus, hoolitsevus, hoolivus,  koostöö, enesehaletsus, kartlikkus, ebakindlus, oskamatus, süütunne, häbi jne. SISSEPOOLE SUUNATUS

Mehelik mõtlemine: reaalne, ratsionaalne, analüütiline, kontrolliv, kritiseeriv, hindav e. mõõdetav

Naiselik mõtlemine: müstiline, intuitiivne, irratsionaalne, kaootiline, ettearvamatu, spontaanne, loominguline, kaldub kinni jääma kogetavasse.

Sündides mehena on elu põhiülesandeks õppida igapäevaelus kasutama oma sisemise naise kogemusi ja energiaid, jäädes samal ajal meheks.

Sündides naisena on elu põhiülesandeks õppida igapäevaelus kasutama otsustavust, ratsionaalsust, oma tahte suunamist ja realiseerimist säilitades kõik oma naiselikud omadused.

NB! Nii meeste kui naiste üheks põhiülesndeks on viia igapäevaelu tingimustes enda mees- ja naisenergiad sisemisse tasakaalu, saada tervikuks ja sündida psühholoogiliselt täiskasvanuks, st võtta vastutus oma elu eest, oma suhete, oma tunnete ja oma käitumise eest. Elu pakub meile nii kaua õppetunde, kuni õppetükk on õpitud, tarkus saadud.

 

Oranz puu

Seksuaaltšakra tervendamise viisid

  • Negatiivse mõttemustri muutmine postiivseks – vabasta hirm e. blokeering. Soovitus: kui ise ei oska, siis kasuta psühholoogi, terapeudi abi!
  • Toit: porgand, apelsin, kõrvits, hurmaa ja teised oranžid toiduained
  • Liikumine: ujumine, jooga nt tantra-jooga, tantsimine, dušš ja vann
  • Värviteraapia – nt oranžid riided, valgusteraapia
  • Lõhnateraapia: sandlipuu, ylang-ylang
  • Kristallid: kuukivi – edendab naiselikke omadusi, karneool, turmaliin, oranž kaltsiit, ookeani jaspis -võimas õnne, rõõmu ja naudingu ärataja
  • Mantra: VAM, häälik lühike vokaal “o” RE-l,
  • Reiki ja ingelliku reikiga tervendamine
  • Seksuaaltšakrat valitsevad peainglid ja ülestõusnud meistrid: Gabriel (Jumal on mu jõud) & Lootus, I & II kiir-värvus pärlvalge, meister Serapis Bei
  • Muusika –voolav muusika, rahvatantsud, nt peotantsumuusika.

 

 

Kasutatud kirjandus:
“Tšakrate käsiraamat” S.Sharamon, B.J.Baginski
“Kõik on ravitav” M.Brofman
“Sinu keha räägib sinuga” D.Shapiro
“Ingelliku Reiki esimese ja teise astme õpilase manuaal” Kevin ja Christine Core