Keha ja vaimu puhastav vaikuse ja jooga retriit Türgis

Teate seda tunnet, kui soovite anda edasi kogetud kogemusi ja pisarateni liigutatud ilu, aga sõnadest jääb lihtsalt puudu? Minuga see juhtus…

aga, kui sa pead lummavat mägist loodust, sooja briisi, kaugustesse ulatuvaid hingematvaid vaateid, päikesetõusu meditatsioone, enesevaatlusi, imemaitsvaid taimseid kehapuhastavaid toite ning taevapiiril tehtavaid joogatunde maiseks paradiisiks, siis just seda Isvara Joogakooli poolt korraldatud nädalane vaikuse ja jooga retriit Türgi mägedes oli.

 

Alanya lähedal väikseks Himaalajaks kutsutud mägedes asub hubane ja kodune jooga ning puhastumiskeskus Siddashram Yoga Center, mida juhivad imearmas paar joogi Baba Adnan Çabuk ja tema kaasa madam Lordes. Paar on võtnud omale südameasjaks pakkuda inimestele võimalust tulla välja oma igapäevasest kiirustamisest, saada taas kontakt iseendaga, puhastada keha tervendavate taimsete toitude ning energiat andvate joogapraktikatega ja kõike seda äärmiselt puhtas kõrgsageduslikus looduskaunil mägede jalamil. Sealne energeetika iseenesest toetab juba parem ja täiuslikum olemist ning selles kaunis kohas veetsime ka meie oma seitse keha ja vaimu puhastavat päeva.

 

Seitsmele tšakrale pühendatud päevad

28 ndast juulist kuni 5 augustini kestnud vaikuse ja joogretriit hõlmas endas 7 tšakra jooga ja meditatsiooni praktikaid ning enesesse süübimisi. Kõne ja pilkude vältimine aitas luua paremat kontakti iseenda sisemaailmaga, ego vaatlust, üleskerkivate mustrite jälgimist ja vabastamist ning enese tundma õppimist. Enesevaatlusele aitasid kaasa ka paberil edasi antud sisekaemust soodustavad küsimused, millega meil oli võimalus igapäevaselt tegeleda.

Iga uus päev oli pühendatud ühele seitsmest tšakrast. Mahedat meesenergiat kiirgav joogaõpetaja Tanel Peterson juhendas meid neljal tšakra päeval – juur, seksuaal, päikesepõimiku ja kroontšakra päeval.

1 päev  – juurtšakra 

Juurtšakra e. muladhara keskus, mis on seotud hormonaalsüsteemi järgi neerupealistega ühendab meid ürgse eluenergia ja usaldusega elu vastu. Sellel päeval tegime joogapraktikate kõrval ka teadliku kõndi mägedes. Mida rohkem retkest meelde jäi, seda teadlikumad ja kohalolevamad me igast hetkest olime. Liikumine nagu kõnd, sörk, jooks aitavad muladhara keskust imeliselt tasakaalustada. Sellel päeval oli sisseelamise ja koha energeetikaga tuttavaks saamise päev, kus ma lihtsalt ahmisin seda ilu ja olu endasse.

2 päev  – seksuaaltšakra

Teisel päeval oli seksuaaltšakra e. svadhistana (valitsev nääre – sugunäärmed) päev, mille eesmärk oli saada ühendus puhaste ja ehtsate tunnetega ning võimega võtta vastu naudinguid – nautida teadlikult toitu, keha liigutusi nt läbi tantsu või jooga, ujumist karges jões, päikesepaistet, vaikust ja vaateid. Tehes millegi saavutamiseks taotluse, siis nii see ka saab olema – see päev oli tõesti täis erinevaid naudinguid.

3 päev  – päikesepõimiku tšakra

Päikesepõimik e. manipura on seotud kõhunäärmega ja see keskus aitab muundada ego madalad ihad ja soovid kõrgameteks väärtusteks saades kontakti oma tõelise väega. Manipura päeval oli hea jälgida teadlikult oma ego toiminguid näiteks kuidas ego tahab tähelepanu, esiletükkimist, tähtisolemist ja kuidas väljenduvad erinevad hirmud.

4 päev – südametšakra

Südametakra (anahata), kõritšakra (vishuddha) ja kolmanda silma tšakra (ajna) päevad viis aga läbi kaunis, pühendunud ning teadmisi täis joogaõpetaja Karolin Tšarski. Südametšakra päeval, suurendasime läbi jooga- ja muusikaliste meditatsioonipraktikate oma võimet armastada.

Selle keskuse ülesanne on esteetiliste impulsside nagu muusika ja kunsti tõlgendamine tunneteks ja emotsioonideks ning võime armastada vabalt ja ilma hirmudeta. Tervenemine saavutatakse läbi iseenda vastuvõtmise sellisena nagu oled. Seda tšakrat iseloomustab Bhakti jooga järgi armastuse, kaastunde, siira osavõtlikkuse, isetuse, pühendumise ja tervenemise arenemine.

Südametšakrat aitas avada ja tervendada tänulikkus – tänulikkus kõige eest, mis mu elus on ja millega on mind õnnistatud. Samuti aitas südant hästi avada ka silmavaatamise harjutus, mille läbi sain suurema kontakti iseenda ja teiste osalejate hingedega. Kui hingeliigutusest valguvad silma pisarad on inimese süda juba päris avatud.

5 päev  – kõritšakra

Kõritšakra on seotud kilpnäärmega ja selle keskuse eesmärk on ühendada meid eneseväljendusega nii sõnas kui loovate väljendusvormide nagu muusika, visuaalne ja etendav kunst, tantsimine jne kaudu. Mida arenenum see keskus on, seda edukamalt suudame oma tunded ja emotsioonid eraldada mõtetest ja saada vaatlejaks. Siin hakkame tajuma ja kuulama oma sisehäält, astume kontakti oma sisemise vaimuga ja arendame vankumatut usaldust oma isikliku kõrgema juhendaja vastu. Vishudda keskuse kaudu saame teadlikuks ka oma elu eesmärgist. Üks parimaid kõritšakra asanaid on turiseis.

Selle keskuse kaudu on võimalik saada kontakti ka Akasha kroonikatega. Akasha kroonika on maailmaruumis aegade jooksul toimunud iga mõtte, tegevuse, emotsiooni ja iga kogemuse energeetiline jäljend. Akasha kroonikat võib võtta kui kõikide elukogemuste jäljendit igas reaalsuses. See on eeterlik, holograafiline inimteadlikkuse teadmiste hoidla minevikust, olevikust ning tuleviku potentsiaalist. Energia, mis moodustab Akasha kroonika, on armastus.

6 päev – kolmanda silma tšakra

Kolmanda silma tšakra on seotud ajuripatsiga ja selle keskuse kaudu saame luua uusi reaalsusi ja lahustada vanu. Aga kuna üldiselt inimesed ei kontrolli e. juhi teadlikult oma mõtteid ja tundeid, on raske luua uusi puhtaid reaalsusi vaid luuakse aina uusi negatiivseid mustreid või vanu reaalsusi. Selle keskuse puhastamisel saame aga oma elu imelisteks loojateks. Selle keskuse kaudu õpime nägema ka põhjus – tagajärje seoseid ning areneb selgeltnägemisvõime.

Sellel päeval keskendusime muusikalistele meditatsioonidele, joogapraktikatele ning harjutustele, mis puhastasid, arendasid ja tasakaalustasid kolmandasilma keskust.

Üks võimas harjutus, kuidas näha hetki eelmistest eludest on vaadata teisele inimesele sügavale silma. Teine harjutus, mida tegime peale pikka kolmanda silma meditatsiooni oli endale küsimuste esitamine nagu kes ma olen? kust ma tulen? kuhu lähen? ja mis on mu eesmärk siin ja praegu? Vastused, mis tulevad võivad kõvasti üllatada, sest need ei tule siinsest reaalsusest.

7 päev  – kroontšakra

Kroontšakra e. sahasrara on seotud käbinäärmega ja selle keskuse ülesanne on ühendada meid universumi kõikehõlmavate teadmistega saades nii valgustunuks. Kroontšakra päeval tegime huvitavat praktikat, kus ühendusime kolme erineva väljavalitud valgustunuga, et tajuda tema olemust ja väge, ühenduda ja saada kontakt tema kehastuse ja isiksusomadustega ning saada võimalusel juhatust.

 

Osho

Osho

Inimene, kelle kõik tšakrad on omavahel ühenduses ja kes seeläbi tervikuks muutub, usaldab end Universumi Jumalike vägede hoolde. See inimene kogeb teadmisi, mida pole sõnades võimalik edasi anda.

Viimasel päeval tuli meile oma kogemusi, keskuse ajalugu ja tarkusi edasi andma ka keskuse omanik ja guru Baba Adnan ning tema kaasa madam Lordes. Baba Adnan küsis muuseas ka seda, miks me üldse hatha jooga asanaid praktiseerime? Vastus on see, et Hatha jooga keskendub iga tšakra taga olevale näärmele ja tehes igapäevaselt joogapraktikaid hoiame korras nii oma hormonaalsüsteemi kui kogu organismi tervikuna.

Tags: , , , ,