Instrumentalist Praful – teraapilised helid

10. juulil kell 19.00 astub Tallinnas Katariina kirikus üles vaimsetes ringkondades kõrgelt hinnatud multiinstrumentalist Praful, kes ei jäta külmaks kedagi, kes peab lugu jazzist, jazzi erinevatest liikidest ja varjunditest, müstilistest ja teraapilistest helidest.

Praful, mis tähendab „uut algust ja õide puhkemist“, kutsub oma müstilise muusikaga kuulajaid rändama sisemaailma sügavustesse, uutesse reaalsustesse, unustades täielikult olmemured. Tema muusika on ääretult rahustav, tavateadvusest väljaviiv ja sulanduvatesse helidesse uputav.

 
Tema poolt viljelev acid jazz, mis kombineerib endas jazzi, souli, funki, ja discot sobib suurepäraselt iga kohviku, restorani, klubi või kodukohvik atmosfääri loovaks taustamuusikaks. Meeli lõõgastavad helid tõmbavad kohalviibijad igapäeva rutlemisest välja hetke, lihtsasse loomulikku olemisse ja nn „flow“sse. Ükskõikseks ei jää ka tecno-jazzi austajad, kuna tema repertuaari kuuluvad paljud tuntud hitech juurtega instrumentaalpalad.
 
Flöödimeistriks ja saksofonimaagiks kutsutud Praful kasutab oma hetke improvisatsioonil laias valikus instrumente nagu India bambusflööti, saksofone, häält, löökpille, trumme, sansulat, elektrilist klaverit ja palju muud. Ta on elegantselt ja kirglikult omaks võtnud erinevad muusikastiilid nagu jazz, soul, tantsu- ja india muusika ning New World Fusion (uue maailma ühtesulamine). Tema 8 sooloalbumit on saatnud rahvusvaheline edu, olles muu hulgas esindatud USA muusikaedetabelites ja tema lugu Sigh (Ohe) oli nr. 1 raadiohitt.
 
Õpetaja ja menukate raamatute autor Eckhart Tolle, kes kutsub Prafuli regulaarselt oma vestlustele ja retriitidele muusikat tegema, on talendi kohta öelnud „tema looming on tohutult ilus ja hinge sügavalt puudutav”.
 
Võimeka laulja, produtsendi, helilooja ja karismaatilise esinejana suudab Praful haarata oma lummusesse kõiki kuulajaid ning huvitaval kombel, mida kauem tema loomingus viibida tekib vajadus üha uuesti neid palasid kuulata ja minna nende saatel aina sügavamale. “Muusika on minu tee ja mu kingitus neile, kes on valmis koos minuga laskuma Olemise sügavusse”, ütleb Praful. “Minu kutsumus on koos teiste südametega sulada armastuses ja rõõmus, kogeda tõde, kaduda helisse ja vaikusesse ning saada Kõigega Üheks.”
 
Praful teeb soolokontserte, tervendavaid sündmusi koos oma partneri Vilma’ga ning esineb regulaarselt koos Sika, Red Fulka, oma Satie projekti, Satyaa & pari ja teistega. Juba palju aastaid on ta tuntud mantrate lauljate Deva Premal’i & Miten’i muusika heliloojaks ja produtsendiks. www.prafulmusic.com

PILETID Piletilevist 12€ (kuni 6.juuli ka., hiljem ja kohapeal 15€)

LISAINFO: info@tantraflow.ee 58046838, 5017950, 56225555

 
 

Tags: , , ,